Vztah s manipulátorem jako skvělá šance na životní restart

Moje cesta k nalezení skutečné lásky, zdraví a radosti

Prostředí, v němž vyrůstáme, a vztahy, které prožíváme, mají prokazatelný dopad na způsob našeho myšlení. To se následně odráží na kvalitě života ve všech jeho oblastech.

Jaké dopady to může mít na lidský život, pokud je od dětství ovlivněn nezdravou manipulací? A jakým způsobem se „vyléčit“ ze vztahu s manipulátorem? Proč neustále potkáváme ty samé typy lidí? Pro inspiraci přinášíme životní příběh i vlastní cestu ONDŘEJE SUCHOPÁRA, který se po vlastní zkušenosti rozhodl pomáhat k naplněnému životu i dalším lidem.

Manipulace v dětství

Na začátku se vám to asi nebude zdát, budete úplně v háji, zdraví se vám zhroutí jako domeček z karet. Nebudete vědět, kdo vlastně doopravdy jste, a projdete doslova a do písmene peklem i očistcem zároveň. Mluvím o tématu z pohledu muže, který si to zažil se ženami, ale role jsou pochopitelně i obráceně a je jedno, jestli manipuluje muž, či žena. Já jako muž jsem prožil následující se ženami, větší část mé praxe pomáhám ženám.

Sám jsem si tím prošel, a vyšel jako vítěz s jasnou sebehodnotou, vymezenými hranicemi, se skvělým vztahem s krásnou a vědomou ženou, která nemá žádnou potřebu mě manipulovat. Ale to bych předbíhal.

Začneme jako vždy u dětství. Moje matka mi zahrála roli ženy, která je manipulativní a hysterická. Ztratil jsem ji dvakrát. Když se narodila v mých šesti letech sestra a ve dvanácti, když bouchla dveřmi na Štědrý den a odešla navždy a beze slova. Vlastně řekla památnou větu: „Ondřejku, tobě nedám ochutnat vaječný koňak a cukroví jako tvé ségře, protože by nezbylo pro Pavlíka.“ Kdo byl Pavlík, jsem netušil. A pak zmizela. Stejně jako děda a babička z její strany.

Jejich hlavní starostí bylo tátovi platit to nejnižší možné výživné. Na sestru 150 Kč a na mě 250 Kč. Byl jsem chudý jako kostelní myš a zraněný. Z veselého dítěte se stalo dítě koukající přes okno na děti venku, jak si hrají. Po roce přišla a donesla dárek. Prý jsem ho po ní hodil z okna se slovy, že ji nenávidím. Nepamatuji si to.

Ani jsem si nepamatoval, že odešla na Vánoce. A já se později divil, proč svátky nesnáším a utápím se v čemkoliv, co mě mohlo odpojit od pomyšlení na ně. Pak přišla macecha. Jak z pohádky. Ovinula si tátu laskavými slovíčky, gesty a hranou snahou se nám zalíbit. Sama bezdětná, takže sedmiletá sestra byla chvíli skvělou hračkou pro její emoce. Jenže někteří lidé nemají mít děti a Vesmír ví proč. Jak sestra vyrostla, stala se pro ni konkurentkou. Stejně jako dávno já. Pamatuji si, jak jsem šel za tátou a prosil ho, ať si ji nebere, že se po svatbě změní. Neposlechl, a ona se změnila. K nepoznání. Z té hodné paní se stala ta pravá macecha. Sestra se začala bát jezdit na chatu, že ji otráví.

Já tam nejezdil dávno, protože její dusné ticho, kterým všechny manipulovala, když se jí něco nelíbilo (například naše přítomnost), se nedalo vydržet. Manipulátorka, psychopatka, ale na rozdíl od mámy, která byla hysterka a řvala, tahle byla zticha, a to je z mého pohledu ještě horší než křik.

Následky v dospělosti

Prošel jsem asi vším, co se týká kurzů a psychologů, protože mi nešly vztahy se ženami. Neměl jsem problém je svést, ale problém byl, že jsem si hledal ty samé typy žen, které jsem znal z domova od táty. Při první návštěvě psychologa s dotazem, co dělám špatně, mi dal radu, že to bude dobré a že si mám dát prášek na předpis. Že budu chvíli otupělý, ale časem si na léky zvyknu. Recept a další termín jsem zahodil a pochopil, že jeho „pomoc“ mi nepomůže, protože mi neobjasnil příčinu mého problému. Nemohl a nechtěl jsem být otupělý, potřeboval jsem fungovat v práci. Už v té době jsem byl obchodní ředitel Alcatelu, mobilní divize pro ČR/SK.

Potom jsem prošel všemi možnými kurzy v osobním rozvoji. Utratil jsem statisíce a věnoval tomu veškeré volno a víkendy. Hodně se zlepšilo, až na mé vztahy. Mé vztahy pořád nebyly zdravé. A pak přišel koncert Estas Tonneho. Přišel jsem na něj sám se dvěma lístky. Jeden jsem prodal u vchodu a šel dovnitř. A tam byla. Nádherná žena, vlnila se úžasně v rytmu hudby a měla exotický vzhled. Oslovil jsem ji, ale nechtěla se moc bavit. Odešel jsem a myslel si, že na ni nemám. Dole na baru jsem potkal jinou ženu. Tu jsem sbalil a byl s ní devět měsíců, aby mi ukázala, v jakém pekle musel žít můj táta čtrnáct let s mojí matkou. Hysterka, manipulátorka, která nepracovala a neuvěřitelně žárlila. Kopie mé matky.

Z nenáviděného otce se pro mě stal hrdina

Tohle jsem vydržel jen chvíli. Došlo mi, jak on sám kvůli nám trpěl celá léta. Rozešel jsem se a odjel s kamarádkou na festival. Vytáhla mě se slovy: „Potřebuješ si oddechnout. Mám skvělou kámošku, která by se ti líbila, seznámím vás.“ Přijeli jsme na místo, postavili stan a z vedlejšího stanu vyšla krásná exotická dívka. Hádáte správně, byla to ta první slečna z předešlého koncertu. „Ahoj Ondřeji, dlouho jsem tě neviděla. Jak ses měl?” Odpověděl jsem: „Právě jsem se rozešel s holkou z toho koncertu, kde jsme se potkali. A ty?“ Slovo dalo slovo, a do roka byla svatba.

Zapomněl jsem ovšem na vzoreček.

Po svatbě se každá změní. A ona to předvedla stejně jako moje macecha. Scény byly na pořádku každý druhý den. To jsem připisoval rakovině ženských orgánů, kterou tenkrát procházela a kterou se mnou zdárně vyřešila. To pravé peklo přišlo ale až po české svatbě. Záminkou byla sklenička vína v letadle do ciziny. Dva dny ticha, protože si usmyslela, že budeme vegetariáni a nebudeme pít žádný alkohol. Jenom to zapomněla říct mě. Proběhla svatba a já věděl, že musí proběhnout i rozvod. Že jsem vstoupil do vody, kde se utopím. Dával jsem tomu šanci za šancí, až jsem se doma budil v jednu ráno a chodil na gauč do obýváku se slovy, že už nevím, kdo jsem. Totální ztráta osobnosti. Když jsem šel ke kamarádovi do restaurace na hamburger a pivo, skončilo to doma tím, že přijela policie, které lhala a označila mě za agresora. Byl jsem úplně v háji.

Tak k čemu byly ty všechny kurzy, víkendy, terapeuti, když jsem si pořád táhl tohle sebou? Když jsem se vědomě namočil do stejných problémů jako můj táta dvakrát po sobě?

Rozvedl jsem se a dva roky jsem procházel peklem.

Trvalo mi, než jsem si přiznal, že jsem zapomněl úplně jednoduše zpracovat dva vzorečky, které mě málem stály život a všechny peníze.

1. Moje matka = hysterická žena a šíří okolo sebe zlo

2. Macecha = po svatbě se každá změní

Afirmace šťastného konce

Tohle jsem si jednoduše zpracoval pomocí vět „Přijímám“ a „Dovoluji si“. Potom jsem si nadefinoval novou partnerku: milá, hodná, vědomá, krásná, bez sklonů k manipulaci, podporující, bezmezně milující, bez hysterických scén, milující moje psy, samostatná, chytrá, podnikavá a zabezpečená. A vyrazil jsem do hor na túru se psy. Došel jsem na Voseckou boudu a objednal si jídlo. Baví mě numerologie a snažím se s Vesmírem a vyšším já komunikovat nejen intuitivně, ale i ve snech a přes numerologii. Dostal jsem zvláštní číslo objednávky, které sedělo s časem jak hodin, tak minut i vteřin.

Náhoda, která se nedá vypočítat ani naplánovat. Rozuzlil jsem to a vzkaz byl: „Zapracoval jsi perfektně na afirmacích ve vztahu k ženám a přijde odměna.“ Za dva dny dorazila. Nádherná žena, která namísto hádky rozumně diskutuje a chce vztah vyvíjet, a ne zabíjet kvůli svému egu. Žena, jež mi dá dítě, které vychováme v lásce a správných hodnotách, a která mi řekla, že mi nikdy vědomě neublíží, nebude mě nikdy vědomě manipulovat a že se o sebe umí postarat. Chovám se pochopitelně jako gentleman, ale je to vyrovnaný vztah, kdy jeden druhého nesaje energeticky ani finančně, ale společně energii budujeme směrem vzhůru.

Šťastný konec?

Ano! Jenže je tu ještě druhá stránka věci – po vztahu s manipulátorem a psychopatem se vaše zdraví obrátí proti vám. Do všech energetických center v těle, tzv. čaker, se každá prožitá emoce zapíše a vám se dané centrum zpomalí a začnou vznikat zdravotní problémy. Bolesti hlavy, nespavost, problémy se srdcem a pohlavními orgány, bolesti beder, rakoviny…

Takoví lidé jsou nyní často mými klienty, kteří přicházejí se zdravotními problémy. Pomáhám jim od bolestí, nemocí a s novým životem v osobní praxi, ale i v online Transformačním kurzu.

Jako příklad bych uvedl muže ve věku 55 let; 35 let v manželství s manipulátorkou. Prošel Transformačním kurzem, kde jsme se zaměřili na posílení všech sedmi energetických center. Téměř úplně se zbavil nepříjemného ekzému, který ho trápil od dětství a nikdo mu nepomohl. Klíč je v tom, že jakmile se zpracují a zprůchodní spodní energetická centra, zapojí se i intuice.

Klienti se pak často diví, že jim najednou přijde nová, skvěle placená práce, přestane je bolet tělo (mrkněte ke mně na sociální sítě, je tam mnoho recenzí), začne je bavit život.

A například z paní, která nemohla dojít ani na autobus, se stane žena, která prohání v bazénu dvacetileté vojáky. O jednom víkendu mi hlásila, že ušla túru dlouhou devět kilometrů po hřebenech hor. To jsou pravé zázraky a je to jen práce s emocemi v kurzu.

Práce v kurzu je tak jednoduchá, že mi klienti někdy říkají, že to nemůže fungovat. Funguje.

Podívejte se na Štefana. Toho tak bolely nohy, že nemohl na kolo. V kurzu na začátku nechtěl pracovat, protože mu to přišlo příliš jednoduché. Nakonec zpracoval první čakru, a druhý den odjel na kole o 30 % lepší čas a nohy ho přestaly bolet.

Nebo Iveta, lékárnice, která trpěla takovými bolestmi rukou, že nemohla pracovat ani v lékárně, v níž taky s prací skončila. Nemohla dělat ani domácí práce. Ruce už ji nebolí a chystá se autem na cestu do Prahy!

—–

Kdo je Ondřej Suchopár Transformační kouč, terapeut, učitel tradiční Kaula jógy. Jeho změnové datum je 4. 6. 2006. „Spadl mi na hlavu strop v londýnském hotelu, který se jmenoval Wake up. V překladu Probuď se. A tak se i stalo. Probudil jsem se. Z ředitele mobilní divize ČR/SK v Alcatelu a manažera pracujícího deset let v Nokii na pozici prodeje mobilních telefonů operátorům jsem se stal člověkem, který se snaží pomáhat lidem najít svou energii, efektivitu, klid, životní lásku a zdraví.“ Ondřej byl také hostem podcastu Myšlením na vrchol.