životní cesta, absolvované kurzy

Jsem Ondřej Suchopár, transformační kouč, terapeut, učitel tradiční Kaula tantra jógy a muž s darem léčit.

Jsem asi jediný člověk, kterému spadnul na hlavu strop v hotelu Wake Up „Probuď se“. Tahle rána, která mě  málem zabila, měla svůj důvod. I díky ní jsem nastoupil cestu poznání a změny životního stylu.

Absolvoval jsem mnoho seminářů a výcviků specializovaných na terapie, práci s emocemi a energiemi a na pomoc se zdravím a bolestmi u lidí i zvířat.

Nejčastěji pomáhám klientům s transformačním koučinkem a s bolestmi v těle a onemocněními. Cílem je cesta do vašeho pravého já, plného energie, zdraví, zdrojů a kvalitních partnerských vztahů. Za svoji praxi jsem pracoval s více než tisícovkami klientů v denní práci a v on-linech kurzech. 

cesty života jsou občas nevyzpytatelné

Jak většina lidí ví, a ostatní si to třeba nechtějí úplně připustit, cesty života jsou občas nevyzpytatelné. V období jedné mé životní krize jsem dostal náhodou pozvání do Indie od dlouholeté známé. Takové mé tetičky, se kterou mě seznámil kamarád, jenž do té Indie pak odcestoval se mnou. Tetička bydlela dlouhá léta v emigraci v USA. Byla to opravdu úžasná žena, léčitelka, duchovní průvodkyně a opora.

Když jsem přijel do městečka Puttaparthi, kde ,,teta" trávila důchod, chtěl jsem zůstat den či dva a hned odjet dál cestovat po Indii. Byl jsem lačný zážitků a měl jsem pocit, že se mám pořád za něčím honit. Město bylo plné lidí, kteří vyznávali Sai Babu jako jejich svatého, a já jsem na to celé měl dost ateistický nadhled.

neměl jsem pocit, že by se mě to mělo týkat.

Večer jsem se zúčastnil bohoslužby, kde bylo asi 5 000 lidí, kteří seděli, zpívali a plni obdivu hleděli na přítomného svatého. Chápal jsem to, ale neměl jsem pocit, že by se mě to mělo nějak zásadně týkat. To jsem ovšem nevěděl, že další události zásadně změní můj pohled na věc. Tetička nám říkala, že Sai Baba chodí ve snech a že musíme spát v chrámu, a ne u ní doma, kvůli silnějším energiím. Nebyli jsme úplně nadšeni touto myšlenkou. Teta měla pěkný byt a mně by gauč nevadil. 🙂 Turistický superior pokoj v ašramu stál asi 7 Kč za noc za osobu a tím je řečeno vše. Špinavé matrace a zařízení pokoje, či spíše nezařízení, bylo něco, co jsem úplně nečekal. V noci ovšem přišel sen, na který nikdy nezapomenu, a i po těch letech ve mně vyvolává silné pocity. Byl jsem v tom samém chrámu, ale hrála západní hudba mixnutá indií a citarem.

připadalo mi to celé absurdní

Na konci haly seděl Sai Baba a každý z tanečníků se s ním snažil navázat oční kontakt, který znamená požehnání. Připadalo mi to celé absurdní, jak lidé kroutili hlavami, aby se mu podívali do očí. Říkal jsem si, že jestli je opravdu svatý a chce se mnou mluvit, sám se podívá. A v tom okamžiku byla jeho tvář přede mnou. Jen hlava, obrovská hlava jako z animovaných filmů. Usmívající se a plná lásky. V jeho očích byly místo panenek zlaté lingamy ve tvaru vajíčka. A v tu chvíli mi dal obrovskou tlakovou ránu plnou lásky, po které jsem odletěl dva metry dozadu a padl na záda. Byl to úžasný pocit. Poprosil jsem ho ještě jednou o další a on mi rád vyhověl. Na závěr snu jsem se divil, co že to vlastně v životě dělám a že to bude asi něco se sluncem. Bláhově jsem si pak léta myslel, že to bude něco s fotovoltaikou. Byla to práce s energiemi, kterou jsem časem nakombinoval i psychologií a pokročilými technikami terapií

byl jsem dychtivý dalších informací

Po těchto zážitcích přicházely další informace a pochopitelně další cesty do Indie, kde jsem se pokaždé naučil něco nového. Ať už od místních známých, nebo prostřednictvím snů. V městečku byla opravdu pestrá skvadra. Od úplných lunetiků po partičky, které celé dny klábosily v restauracích a kavárnách o svém duchovnu, aniž by šly do chrámu, až po pár lidí, co oplývali neobyčejnými schopnostmi.

Kupříkladu kamarád Victor, Rus, který se narodil v USA, jenž do Indie odešel na důchod, mi podržel ruku v zápěstí, které jsem měl komplikovaně zhojené po zlomenině, a během minuty mi řekl přesně, o jakou se jedná kost, ale i to, že je v ní přerušená céva a že ta kost odumírá. Doporučil mi, ať si to nechám odoperovat. Nutno dodat, že rentgen mé ruky jsem znal nazpaměť, ten ale nebyl proveden s kontrastní látkou, takže o cévě mi řekl až on a následná operace doma v ČR jeho názor potvrdila. Ruka je teď hybná a bez problémů. Když jsem se ho zeptal, jak to dokázal, řekl mi, že musím pochopit základy kvantové fyziky a pak že prý pochopím úplně všechno. Tím mě úplně dostal. Tady v tomto duchovním světě se bavíme o kvantové fyzice jako základ poznání? Kdysi mu to řekl sám Si Baba, když se ptal po poznání toho, jak dokáže materializovat věci a pomáhat. Vše je jen kvantová fyzika ovládaná sílou magnetismu srdce, které je mnohem silnější než mozek. Víc je o tom v knize, která je celá podepřená o moderní vědecké výzkumy, Zákon rezonance od Pierra Franckha.

Moje životní cesta 

a jak mi v Londýně spadnul na hlavu hotel Wake Up (Probuď se) a tak se stalo...

„Bum, rána jako z  děla. Co se děje? Poslední věc, kterou si pamatuji, je sen, v  němž na moji hlavu padá palanda nade mnou a  já se kryju rukou. Krev teče kolem očí, tma, ticho, hlasy probouzejících se kamarádů v  pokoji, letmý dotek místa na čele, kde nahmatávám roztrženou kůži až na kost. Co lebka? Je v pořádku? Nevím. Kde je zrcadlo? Na pokoji to vypadá jako po bombovém útoku v  Afghánistánu..."

výběr z Mý kurzů, školení a cest za poznáním

 • ČR 2009 - Dr. Kmuničková - Kurz Holotropního dýchání
 • ČR 2010 - 2014 - PhDr. Ingrid Suková CSc. (soubor školení a 4 roky konzultací v oblasti osobního rozvoje)
 • Indie 2013 - posvátná hora Aruanchala - poutní cesta.
 • ČR 2015 - Gregor Khushru Steinmaurer (Rakousko) & Komala de Amorim (Brazílie) - Výcvik pro život
 • ČR 2016 - Gregor Khushru Steinmaurer (Rakousko) - kurz vedení sezení a koučingu pro konzultanty a pracovníky s energiemi
 • ČR 2016 - Prof. Mudr. Stanislav Grof (zakladatel a hlavní teoretik transpersonální psychologie) - soubor přednášek
 • ČR 2016 - Kurz Bodyworku, Andrew Barnes (Austrálie) - Od-Zbrojování Těla (uvolňování emočních a stresových bloků)
 • ČR 2016 - Metoda pozitivní stimulace bioenergetických torzních polí (modul 1). Jaroslav Chvátal 
 • ČR 2017 - osobní koučink od Guy Barringtona (Anglie).
 • Mexiko duben 2017 - Cesta s Editou Santiago
 • ČR 2018 - Sid Smutný. Léčení lidí a zvířat: devítidenní výcvik v léčení zvířat i jejich majitelů.
 • ČR 2018 - „Co ví věda o vztazích“. Přednášky od Grow job institutu.
 • Thajsko 2019 - Shri Kali ashram - certifikace Yoga alliance instruktora tantra jógy.
 • Uzbekistán 2019 - cesta po  svatých místech sufijských mistrů
 • ČR 2019 - 12- týdenní kurz „Zralé komunikace“ 
 • ČR 2022 - Roční studium psychologie u Jiřího Adamce - www.psychostudium.cz

Do seminářů, kurzů, školení a mé cesty za poznáním

JSEM investoval pěknou částku

A vím, že to stálo za to. Následně jsem 7 let, téměř každý den testoval a ověřoval mou metodu v klientské praxi. 

Na závěr řeknu jediné a to, že moje práce začala tím, že jsem potřeboval uzdravit někoho velmi blízkého a sám sebe.

V současné době jsem ve fázi, kdy používám pokročilé a funkční psychologické techniky, které kombinuji s prací s energiemi. 

Přeji vám hodně úspěchů na vaší cestě,